Zarabiamy w Internecie

Menu
  • Start
  • O mnie
  • Wideo

piątek, 17 lutego 2017

Coinpayments

piątek, 17 lutego 2017 o 11:00 Brak komentarzy

Było już o procesorze Payza. Teraz pora na zupełnie inny, bo umożliwiający operacje na kryptowalutach. Zapraszam

Kryptowalut jest mnóstwo. Z tymi bardziej popularnymi spotkać się można częściej, z tymi mniej rzadko lub prawie wcale. W tym wpisie skupię się wyłącznie na królu kryptowalut czyli Bitcoinie. Nie będę się oczywiście rozpisywał na temat tego czym jest Bitcoin, skupię się na tym, żeby pokazać jak przy jego użyciu można dokonywać płatności oraz wypłat z programów, które z tego procesora korzystają

Czytając ten artykuł zakładam, że wiesz czym jest Bitcoin, masz swój portfel w tej kryptowalucie oraz umiesz się nim posługiwać. Jeśli nie zapraszam na wpis Twój portfel w Block Chain na moim innym blogu, gdzie dowiesz się jak założyć i jak używać jednego z najbardziej popularnych portfeli on-line, który osobiście uważam za dobre połączenie bezpieczeństwa, wygody i szybkości działania. Znajdziesz tam także wiele innych informacji na temat samego Bitcoina oraz sposobów jego zakupu i wydobycia. Wróćmy jednak do Coinpayments.

Czym jest Coinpayments?

Coinpayments to procesor płatniczy. Możesz trzymać na nim swoje środki i przy ich użyciu płacić za różne towary i usługi na stronach. Może być to zatem Twój portfel on-line. Możesz także dokonać tam wymiany jednej kryptowaluty na inną, jeśli zależy Ci na czasie i gotów jesteś za to zapłacić dodatkową prowizję (w przeciwnym wypadku giełda wydaje się lepszym wyborem do takiej operacji). Coinpayments to także bramka, lub inaczej: pośrednik, którego mogą użyć firmy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i umożliwić im płatność przy użyciu kilkudziesięciu różnych kryptowalut. To naprawdę ogromne możliwości. Firmy takie nie muszą posiadać kilkudziesięciu portfeli oraz obsługiwać ich w celu sprawdzania wpłat klientów. To wszystko robi za nich Coinpayments, oczywiście od każdej operacji pobierając niewielką prowizję (na chwilę pisania tego artykułu jest to 0,50%).

Czy muszę zarejestrować się w Coinpayments żeby móc płacić przy jego użyciu?

Nie. Założenie konta jest potrzebne do tego, żeby móc używać tego procesora jako portfela on-line. Żeby dokonać zapłaty rejestracja nie jest wymagana. Przy płatności wystarczy podać imię, nazwisko oraz swój adres e-mail. Ten ostatni jest niezbędny do tego by otrzymać identyfikator płatności oraz wszelkie informacje na jej temat, w sytuacji gdyby płatność z jakiegoś powodu nie dotarła do sprzedawcy (o najczęstszych przyczynach takiego stanu rzeczy będziesz mógł przeczytać w dalszej części tego wpisu). Można zatem przyrównać Coinpayments do karty płatniczej wydawanej przez bank. Korzystając z karty nie rejestrujesz się przecież na platformie VISA, MASTERCARD czy innej. Masz swoje środki w banku (w tym wypadku portfelu bitcoinowym) i płacisz nimi w miejscu, które obsługuje płatności kartą (tutaj: na stronie, która współpracuje z Coinpayments). To wszystko.

Do czego jeszcze może mi się przydać Coinpayments?

Jak już wspomniałem wcześniej Coinpayments to bramka do płatności internetowych w kryptowalucie, Twój portfel on-line, oraz kantor wymiany walut w jednym. Osobiście jednak używam tak tylko pierwszej z wymienionych przeze mnie funkcji. Mimo, że mam tam konto nie loguje się na nie przy wykonywaniu płatności, bo raz, że jak wspomniałem nie ma takiej potrzeby, a dwa jest mi tak nawet wygodniej (czytaj: szybciej). Czy w takim razie polecam Tobie pozostałe jego funkcje? To zależy. Jeśli jesteś na tyle świadomym użytkownikiem bitcoin, że wiesz jak bezpiecznie przechowywać klucze prywatne lub tzw. seed oraz co się stanie jeśli je zgubisz lub ktoś wejdzie w ich posiadanie to zdecydowanie NIE polecam zakładania i przechowywania większych środków w portfelach on-line. Dużo bezpieczniejsze są portfele, które przechowują te dane lokalnie (a Ty dodatkowo masz ich kopię na papierze schowanym w domowym sejfie). Jeśli jednak wolisz powierzyć bezpieczeństwo przechowywania tych wrażliwych danych zewnętrznemu podmiotowi to portfel on-line w Coinpayments będzie niezłym wyborem. Bo bądźmy szczerzy: mnóstwo firm trzyma swoje środki właśnie tam (oczywiście nie z powodów, które opisałem wyżej, ale z takich, że potrzebują automatycznych rozliczeń swoich kontrachentów), więc możesz być pewien, że po przelaniu swoich ciężko zarobionych bitcoinów do tego portfela on-line nie zniknie on z powierzchni ziemii zostawiając Cię z niczym. Ale zawsze może mieć przerwę techniczną a Ty, nie posiadając dostępu do swoich środków: mniejszy lub większy zawał serca :).

Moje środki zostały przekazane do programu, ale w programie ich nie ma

Często na grupach dyskusyjnych pojawiają się pytania / prośby o pomoc związane z zagubionymi środkami. Zanim jednak zaczniesz wysyłać tickety, posty lub wiadomości na grupach dyskusyjnych, lub co gorsza zaczniesz wypisywać negatywne komentarze o programie sprawdź, czy ze swojej strony wszystko zrobiłeś dobrze i wszystko zrozumiałeś. Poniżej lista najczęstszych błędów, z jakimi się spotkałem:
  1. Opłata nie zrealizowana w terminie
    Częsty przypadek, zwłaszcza gdy sieć Bitcoin jest zapchana, czyli niepotwierdzonych (oczekujących) jest bardzo dużo transakcji. Ilość takich transakcji, które czekają w kolejce na potwierdzenie znaleźć możesz np. na blockchain.info. Aby zwiększyć szybkość przelewu możesz ręcznie podnieść opłatę transakcyjną (proponuję zapoznać się z tematem: jakiej opłaty transakcyjnej powinienem użyć). Pamiętaj, że szybkość ma tu kluczowe znaczenie, gdyż Coinpayments czeka zarówno na wpłatę jak i jej potwierdzenie nie więcej niż 3 godziny 15 godzin. Po tym czasie płatność nie zostanie zrealizowana, a niepotwierdzona wpłata zostanie do Ciebie zwrócona (zgodnie z aktualną na dzień publikacji tego wpisu zasadą, że w ciągu max 8h otrzymasz maila z instrukcjami refundacji). Oczywiście wpłacone a niepotwierdzone w ciągu 3h 15h środki nie pojawią się w systemie, w którym dokonujesz wpłaty i nie jest to zła wola jego właściciela, ani błędy w tym programie. Takie są zasady procesora płatniczego Coinpayments, na które przystałeś realizując przelew.
  2. Przelew zlecony z giełdy
    Jest to w zasadzie rozszerzenie wpisu powyżej. Nigdy nie wysyłaj środków do programu, który korzysta z Coinpayments z giełdy. NIGDY. Gdy zlecasz wypłatę z giełdy prawie nigdy nie jest ona natychmiastowa a ponadto nie masz żadnego wpływu na opłatę transakcyjną. Przeczytaj regulamin giełdy, na której nabyłeś swoje bitcoiny i sprawdź ile giełda rezerwuje sobie czasu na zrealizowanie płatności. A później odnieś to do trzech godzin, które Coinpayments daje Ci na wpłatę (i potwierdzenia). Środki z giełdy zawsze najpierw przelewaj na swój portfel, a dopiero stamtąd płać używając Coinpayments
  3. Wpłacona kwota zbyt niska
    Raczej rzadki przypadek, ale także może się zdarzyć. Otrzymując fakturę, którą masz opłacić Coinpayments pokazuje Ci adres BTC do wpłaty, oraz kwotę, na którą na tym adresie czeka. Powyżej jest także kod QR, w którym zawarte są te informacje. Jeśli używasz aplikacji na telefon, która używa kamery jako czytnika tych kodów to wszystko odbędzie się bezproblemowo. Jeśli jednak używasz portfela np. na komputerze PC wpisujesz (no dobra: przeklejasz) adres do wpłat i kwotę musisz pamiętać o prawidłowym ustawieniu opłaty transakcyjnej. Może się wtedy zdarzyć, że kwota opłaty transakcyjnej pomniejszy wartość przelewu a tym samym na rachunek Coinpayments nie wpłynie pełna kwota (będzie mniejsza o opłatę transakcyjną). Taka nie w pełni opłacona faktura nie zostanie zrealizowana, zaś częściowe środki nie zostaną przekazane do programu, w którym dokonywałeś wpłaty. Po upływie określonego przez Coinpayments czasu oczekiwania - 15 godzin - faktura zostanie zamknięta, zaś do Ciebie Coinpayments w ciągu max. 8h wyśle maila z instrukcjami jak odzyskać wpłacone, częściowe środki. Po ich odzyskaniu całą operację musisz powtórzyć tym razem zwracając uwagę na to, żeby na konto na fakturze z Coinpayments dotarła dokładnie taka kwota jaka się wyświetla

Gdy Coinpayments wyśle do Ciebie maila z informacją, że środki zostały przekazane do programu nie musi to oznaczać, że w tej samej sekundzie czy minucie środki się tam pojawią. Środki zostały przekazane na konto właściciela programu a procesor płatniczy "poinformował" o tym API systemu, do którego dokonywałeś wpłaty. Dlaczego zatem nie pojawiają się od razu? Powodów może być wiele, ale w głównej mierze zależy to od konfiguracji systemu w programie. Może on być na przykład ustawiony na weryfikację tego typu informacji raz na jakiś czas (minuta, 10 minut, godzina) żeby nie powodować zbyt dużego obciążenia serwera tego typu rzeczami.

Mam nadzieję, że wpis pomógł Ci zrozumieć zasadę działania procesora płatniczego Coinpayments i że od teraz jego używanie nie będzie powodowało niepotrzebnego stresu :).
Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Co się dzieje z Traffic Monsoon?

Całą obecną sytuację związaną z Traffic Monsoon miałem zamiar opisać w kolejnym dużym podsumowaniu kwartalnym. Sprawa jednak okazała się ...

Linki

  • Binance
  • BitBay
  • Coinpayments
  • Fritz Exchange
  • Paysera
  • Payza
  • PerfectMoney
  • Solid Trust Pay

O mnie

Moje zdjęcie
Aleksander Warywocki

Wyświetl mój pełny profil

Kontakt

  • tel. +48 606 360 526
  • email: a.warywocki@gmail.com
  • facebook: Aleksander Warywocki
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Copyright © Zarabiamy w Internecie | Powered by Blogger
Design by Flythemes | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com

Images by Stuart Miles ‧ hin255 ‧ cooldesign ‧ kraifreedom ‧ renjith krishnan ‧ suphakit73 ‧ David Castillo Dominici ‧ adamr ‧ jscreationzs ‧ Sujin Jetkasettakorn ‧ grandfailure ‧ foto76 ‧ hyena reality ‧ steafpong ‧ winnond ‧ AKARAKINGDOMS ‧ aechan ‧ freedooom at FreeDigitalPhotos.net